Як вибрати лазерний принтер

Лазерні моделі сьогодні широко представлені в лінійках практично всіх виробників подібної продукції, тому не буде зайвим присвятити трохи уваги тому, як вибрати лазерний принтер найбільш грамотно і вдало.
Вибір моделей
Починати вибір лазерного принтера необхідно з відповідей на два основних питання: як часто вам потрібно роздруковувати матеріали, і з якими документами ви збираєтеся працювати:
- текстами;
- схемами;
- кресленнями;
- фотографіями.
Зрозуміло, що для текстових документів ідеальним варіантом є лазерна монохромна модель, але для друку фотографій необхідно кольорове пристрій.
В залежності від моделі лазерні принтери розрізняються продуктивністю. Для домашнього використання цілком підійде пристрій з допустимим навантаженням 1-2 тис. копій в місяць. Невелике перевищення ліміту допускається, але регулярні надмірні навантаження призведуть до скорочення терміну служби обладнання.
Перш ніж купити принтер, зверніть увагу на те, які операційні системи він підтримує. У той час як з Windows у вас не буде жодних проблем (всі зразки нового покоління підтримують цю ОС), друк з MS-Dos або Linux може виявитися вельми проблематичною.
Ключові критерії при виборі лазерного принтера
Основними характеристиками, якими необхідно, насамперед, цікавитися при виборі пристрою, є:
- швидкість друку;
- роздільна здатність;
- тип порту;
- особливості пам'яті;
- доступність витратних матеріалів.
Середній швидкісний показник сучасних лазерних моделей становить 12-16 сторінок тексту в хвилину, а найбільш продуктивні зразки здатні робити до 18 роздруківок.
Що стосується дозвільної здатності принтера, то саме вона визначає якість друку:
- 300 dpi — достатньо для друку звичайного тексту;
- 600 dpi забезпечить хороші копії без виразного виділення півтонів;
- 1200 dpi — якщо вам необхідно добитися бездоганної кольору.
Вибираючи пристрій, також необхідно звертати увагу і на тип порту, через який здійснюється підключення до комп'ютера. Основна маса моделей в даний час забезпечена двома портами USB і LTP. Інтерфейс USB найбільш кращий для Win-принтерів, оскільки цей порт дозволяє істотно прискорити передачу даних для друку і мінімально обтяжує систему.
Важливим моментом є і тип пам'яті принтера. У моделях з буферною пам'яттю інформація передається на друк після обробки її процесором. При роздруківці об'ємного графічного об'єкта такий принтер може помітно сповільнити роботу комп'ютера. Лазерні принтери володіють власною пам'яттю, для роботи з завданням використовують свою ОП, від обсягу якої залежить швидкість друку. Для повсякденного користування достатньо 2 Мб, але в таких моделях пам'ять можна додатково збільшувати.